Konstitucinė teisė streikuoti

‼„Aš noriu pasakyti labai aiškiai: mes turime konstitucinę teisę streikuoti, tačiau matome, kad teisės aktais ta teisė yra galimai suvaržoma. Nėra terminų, nėra aiškių procedūrų, ir, žinoma, darbdaviai naudojasi ta situacija. Šiandien mes turime labai aiškiai transliuoti, kad jeigu mes kalbame apie darbo santykių liberalizavimą, turėtume darbuotojams leisti ir laisvai priimti sprendimus dėl streikų“, – darbuotojų padėtį Lietuvoje apibendrina Markevičius.
👉Streikų išlaisvinimas iš biurokratinių pinklių kaip tik galėtų suteikti taip reikiamą postūmį darbuotojams ir profsąjungoms atgauti kvapą ir pasitikėjimą vieni kitais. Artėjanti Gegužės 1-oji bei kitais metais prasidėsiantis rinkimų maratonas galėtų būti puiki proga pradėti diskusijas ir ieškoti sąjungininkų, galinčių liberalizuoti darbo santykius – tik šį kartą mūsų, o ne verslo naudai.
 
✊O kol kas G1PS kviečia palaikyti Vilniaus viešojo transporto darbuotojus – jų pergalė padrąsins ir visus kitus siekti, kad mūsų balsas būtų girdimas.
📣Daugiau apie Vilniaus viešojo transporto darbuotojus ir planuojamą streiką skaitykite Jurgis Valiukevičius straipsnyje GPB portale.

Leave a comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *