Kviečiame kartu paminėti Tarptautinę darbo dieną!

‼️ Kviečiame kartu paminėti Tarptautinę darbo dieną ir praleisti sekmadienio popietę Vilniaus Vingio parke, grilio zonoje, šalia pėsčiųjų tilto per Nerį.‼️
Gegužės 1-oji šiemet sutampa su Motinos diena. Ta proga profesinės sąjungos kviečia kalbėti apie vis dar per mažai matomą ir įvertintą darbą – tai rūpestį vaikais ar artimaisiais, vis dar didžiąja dalimi krentantį ant moterų pečių.
Kai viena krizė veja kitą, kas palaiko mūsų dvasią kasdieniame gyvenime? Ką reiškia „derinti“ ilgas darbo valandas ir rūpinimąsi artimaisiais? Kodėl Lietuva per pastarąjį dešimtmetį nepadarė beveik jokios pažangos lyčių lygybės srityje ir kaip tai atsiliepia mums? Ar tikrai šeimas ardo „kultūriniai karai“, o gal labiau ekonominis skurdas ir neužtikrintumas? Kaip išgyventi vienišiems tėvams? Ką turime daryti mes, valstybės institucijos, profesinės sąjungos ir nevyriausybinis sektorius, kad situacija keistųsi į gerąją pusę?
Turime pagalvoti ir apie ukrainietes mamas. Karo metu rūpybos našta moterims dar sunkesnė. Jos priverstos bėgti, dirbti ir pasirūpinti vaikais bei vyresniais artimaisiais. O kas pasirūpins jomis?
Mikrofonas atviras Jūsų istorijoms apie tai, kaip sekasi rūpintis savimi bei savo artimaisiais, su kokiais iššūkiais susiduria skirtingos šeimos ir žmonės šiais neramiais laikais.
Antroji renginio dalis – pramoginė. Norintieji galės dalyvauti protmūšyje apie darbo judėjimą (komandų registracija vyks vietoje), veiks erdvė vaikams, bus stalo žaidimų ir knygų (paskaityti ir įsigyti), gros gyva muzika.
O kad jau piknikas, Jūsų paslaugoms – lauko griliai. Kuro parūpins organizatoriai, o maistą atsinešame savo – galėsite dalintis, galėsite nesidalinti. Savo ruožtu, organizatoriai pažada pasidalinti su visais 🙂

 

Gegužės 1-osios piknikas: Ką reiškia rūpintis vieni kitais?

Leave a comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *