Milijonai eurų iš valstybės biudžeto — šaraškino kontorai už melagingų bylų kūrimą?

Milijonai eurų iš valstybės biudžeto — šaraškino kontorai už melagingų bylų kūrimą? 😳
 
Nuo pat pabėgėlių krizės pradžios į G1PS kreipėsi ne vienas pabėgėlis, uždarytas migrantų sulaikymo centruose, prašydamas padėti surasti teisininką.
Deja, bet rimta teisinė pagalba kainuoja nuo 1500 eur ir yra ne kiekvienam įkandama. Tačiau, Lietuvos valstybė turi garantuoti visiems žmonėms prieinamą teisinį atstovavimą. O čia, apie lietuviškus teismo procesus iš ne vieno migranto girdėjome istorijas, kuriomis iš pradžių net sunku patikėti — bylos pradedamos ir vyksta visiškai be žmogaus žinios, advokatas paskirtas, o su žmogumi nieks nėra susitikęs ar net pasiskambinęs; į visus skundus, įrodymus, kad gręsia realus pavojus gyvybei savo šalyje, nekreipiama dėmesio ir tik formaliai atsišaudoma teisine beletristika.
Šis tyrimas atskleidžia dar didesnį šio valstybei ypatingai pavojingo reiškinio mastą. Rodos, kad Migracijos departamentas ne tik kad pats formaliai atmetinėja pabėgėlių prašymus, bet ir moka šešiaženkles sumas įtartinam, jokios patirties migracijos bylose neturėjusiam advokatui Pauliui Vinkleriui, kad šis formaliai atstovautų pabėgėlius ir pateiktų tokius skundus, kuriuos teismai galėtų nenagrinėdami atmesti. Negana to, P. Vinkleris laimėjęs valstybės konkursą, šį darbą perleidžia trečiosioms kontoroms, kurios už dar mažesnę sumą atidirba darbą. Teismų sistemoje, visai kaip su viešaisiais pirkimais statybų versle – darbą atlieka neaišku kas ir kaip. Pagal projektą, namas stovi, tik klausimas – kada įgrius stogas?
❓Kodėl tai turi rūpėti ir mums, Lietuvos piliečiams? Tai ne tik valstybės pinigų švaistymas, bet ir valstybės teisinės sistemos pamatų griovimas. Apie tai šneka ir advokatai, kurie įspėja, jog praleidžiant pro akis šiuos sistemingus nusižengimus, neaišku kada tokios valstybės praktikos atsisuks ir prieš savus, valstybės valdininkams neįtikusius piliečius ar jų grupes.
 
🔗 P.S. Rekomenduojame apsilankyti P. Vinklerio agentūros puslapyje – tokio scam’o jau seniai nebuvę tekę matyti.
 

Leave a comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *