Barbora pakėlė kurjerių atlyginimą!

Dirbant pilnu etatu, mėnesinis atlyginimas vidutiniškai kurjeriui paaugo 58,38 eurų ant popieriaus.

G1PSKURJERIŲ ASOCIACIJABARBORA

3/29/20242 min read

Šį mėnesį UAB Barbora darbuotojai gali pasidžiaugt atlyginimų pakėlimu – kurjerių bazinis įkainis pakilo nuo 6,65 iki 7 eurų už valandą. Dirbant pilnu etatu, mėnesinis atlyginimas vidutiniškai kurjeriui paaugo 58,38 eurų ant popieriaus.

Klaipėdoje dirbantis kurjeris Ramūnas dar gruodžio mėnesį pradėjo burti kolegas į profesinę sąjungą. Sužinoję apie šią iniciatyvą, įmonės atstovai ragino Ramūną išeiti iš darbo, net siūlė kelių mėnesių atlyginimo dydžio išeitines. Tačiau darbuotojas atsilaikė prieš įmonės administracijos spaudimą ir šiandien džiaugiasi, kad situacija pradeda keistis.

„Kai tik pradėjome kalbėti apie profsąjungą, man operacijų vadovas sakė, kad atlyginimai tikrai nekils, galit apie tai nesvajoti.

Barboroje pradirbau gana ilgai, jau ketvirti metai eina. Tokio atlyginimų pakėlimo dar niekados nebuvo. Jie pakeldavo atlyginimą, bet visada pridėdavo ir papildomo krūvio. O šį kartą, nors atlyginimo pakėlimas ir nežymus, bet jokio papildomo krūvio nepridėjo.

Paskutinis algų pakėlimas buvo kai mums į valandą reikėdavo išvežti po 2,5 užsakymus, o tada pakėlė atlyginimą, bet padarė 3 išvežimus į valandą. Šią savaitę dar specialiai paklausiau savo vadovės, ar neplanuoja padidinti krūvį – atsakė, kad tokių planų nėra.

Kolegos juokiasi – dar pakovosim ir bus jau 7,5, o po to ir 8 eurai už valandą. Pamatysime balandį, kiek iš tikrųjų pakils atlyginimai. Žinoma, daug nepasijus, bet vis tiek tai teigiamas pokytis ir neabejoju, kad ne šiaip sau įmonės vadovybė sugalvojo pakelti atlyginimus.

Apart atlyginimų kėlimo, mes norėtume, kad apmokėjimo sistema taptų aiškesnė ir paprastesnė, nes ne visi kurjeriai iki galo supranta, iš ko susideda atlyginimas ir jo apskaičiavimo tvarka. Anksčiau apmokėjimo ir darbo vertinimo sistema buvo paprastesnė, bet dabar ji tapo gana paini. Taip pat norime, kad būtų peržiūrėti efektyvumo rodikliai atsižvelgiant į kiekvieno miesto specifiką ir nuvažiuojamus kilometrus. Šiandien, kad pasiektume efektyvumo rodiklius, turime labai skubėti, o tai lemia, kad kai kurie kurjeriai renkasi dirbti pertraukų metu.

Mūsų tikslas - įsteigti nepriklausomą profsąjungą. Kviečiame kolegas ir koleges nebijoti susisiekt su G1PS ir jungtis prie mūsų!“