Į dienos šviesą kyla nauja organizacija meno darbuotojams

Ilgai brendusi iniciatyva žengia į viešą erdvę - paskutinę šių metų vasaros dieną kviečiame į Meno darbuotojų profesinės sąjungos įkūrimo konferenciją. Šiame renginyje bus pristatoma nauja organizacija Lietuvoje ir diskutuojama kokių priemonių imtis, kad meno darbuotojų darbo sąlygos keistųsi į gerą.

MENO DARBUOTOJŲG1PS

8/22/20232 min read

Rugpjūčio 31 d., ketvirtadienį, 18 val. kultūros komplekse „SODAS 2123” (Vitebsko g. 23, Vilnius) vyks atviras susitikimas apie meno darbuotojų sąlygas ir organizavimosi galimybes Lietuvoje. Tuo pačiu, dienos šviesą išvys Meno darbuotojų profesinė sąjunga – nauja organizacija, atstovaujanti vizualaus meno lauko darbuotojų interesus. Kviečiame visus, kuriems aktualu kalbėti apie teisingą atlygį bei socialines sąlygas kultūros ir meno kūrėjams – bei norisi sužinoti, kaip jį užtikrinti.

Plačiau apie Meno darbuotojų profesinę sąjungą ir kaip galite tapti jos dalimi skaitykite G1PS puslapyje. Meno darbuotojų profesinės sąjungos naujienas galite sekti facebook arba instagram puslapiuose.

RENGINIO PROGRAMA
Rugpjūčio 31 d., ketvirtadienis, 18 val. kultūros komplekse „SODAS 2123” (Vitebsko g. 23, Vilnius)

↬↬↬ Airi Triisberg (Estija) pranešimas „Už ar prieš atlygį?”
Pranešimą anglų k. apie kultūros darbuotojų organizavimąsi ir užmokesčio problematiką kalbės Airi Triisberg, daugiametės Estijos kultūros lauko aktyvistės. Airi Triisberg aptars, kaip per pastaruosius kelerius metus Estijoje vystėsi pokalbis apie sąžiningą darbo užmokestį, problematizuojant ambivalentišką meno praktikos poziciją tradicinių darbo užmokesčio ir darbo santykių atžvilgiu. Po pranešimo vyks diskusija, kurioje bus gilinamasi į atvejus ir patirtis, galimas pritaikyti Lietuvoje.

↬↬↬ Diskusija apie meno darbuotojų padėtį Lietuvoje
Diskusijoje skries klausimai ir atsakymai svarbiais klausimais: Kokių susitarimų valstybiniu, instituciniu ir asmeniniu lygmeniu reikėtų, siekiant užtikrinti geras ekonomines ir socialines meno darbuotojų sąlygas Lietuvoje? Kokius siekius ir galimybes turi nepriklausomas meno darbuotojų atstovaujamasis balsas? Kaip kultūros ir meno kūrėjas gali – ir ar turi – save suvokti kaip darbuotoją?

⇻Danutė Gambickaitė – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos pirmininkė
⇻Agnė Jokšė – meninink, kultūros darbuotoj ir rašytoj
⇻Tadas Šarūnas – menininkas, sociologas ir viešosios politikos tyrėjas
⇻Kamilė Čelutkaitė ir Kristina Mažeikaitė – tyrimo „Lyčių lygybė kultūros sektoriuje: moterų menininkių ekonominė ir emocinė būklė” autorės. Kamilė Čelutkaitė – ES programos „Kūrybiška Europa“ biuro Lietuvoje vadovė, Kristina Mažeikaitė – menininkė, tapytoja, bei tyrėja.

Moderuos Emilija Švobaitė, Gegužės 1-osios profesinės sąjungos pirmininkė

⤾⤾⤾

Po kalbų pakviesime pabūti kartu muzikos fone, naujajame „SODAS 2123” kavinėje-bare „Estafetė”, ir solidariai palydėti vasarą į kultūrinių darbų sezoną.