Paremkite trečiąjį darbininkų pagalbos konvojų į Ukrainą!

G1PS

6/7/20233 min read

2023 m. birželio mėnesio antroje pusėje G1PS prisideda prie paramos trečiajam darbininkų pagalbos konvojui į Ukrainą kaip Tarptautinio darbo tinklo solidarumui ir kovoms (angl. The International Labour Network for Solidarity and Struggles, ILNSS) dalis. Konvojaus metu krovinys su reikalingais daiktais bus pristatytas įvairioms profesinėms sąjungoms ir skirtingoms socialinėms bei profesinėms grupėms: studentams Lvive, mokytojams Kropyvnicke, kalnakasiams ir metalo apdirbimo darbininkams Kryvyj Rihe ir geležinkeliečiams Kyjive.

Sprendimas siųsti 3-iąjį darbininkų pagalbos konvojų į Ukrainą buvo priimtas bendradarbiaujant su Ukrainos profsąjungų nariais ir aktyvistais. Juo siekiama sustiprinti darbininkų judėjimo pasipriešinimą Rusijos imperialistinei invazijai ir Ukrainos vyriausybės karo metu vykdomoms profsąjungoms bei plačiajai visuomenei žalingoms reformoms. Reikalingą pagalbą gabename tiesiogiai tiems, kuriems jos reikia, ir savo veiksmus planuojame kartu.

Praėjus 15 mėnesių nuo karo pradžios, Ukrainos darbininkams (tiek apkasuose, tiek gimtuosiuose miestuose) vis dar reikia techninės įrangos (elektros generatorių, dronų, maitinimo šaltinių, GSM retransliatorių) ir stovyklavimo įrangos (miegmaišių, čiužinių, palapinių). Jiems reikia tarptautinio solidarumo kovoje.

Darbininkų pagalbos konvojus į Ukrainą yra ne tik reikalingų prekių tiekimas - tai taip pat solidarumo su ukrainiečiais išreiškimas.

Mūsų reikalavimai

Solidarumo su Ukrainos ginkluotu ir neginkluotu liaudies pasipriešinimu prieš Rusijos imperialistinę agresiją!
Šalin antisocialines reformas per karą ir po jo!
Už Ukrainos tarptautinės skolos panaikinimą!
Už pokario rekonstrukciją, kuri tenkintų dirbančiųjų poreikius, o ne privatų pelną!
Konfiskuoti oligarchų turtą ir nuosavybę!

Logistika ir paramos būdai

Paramos rinkimą ir logistiką koordinuoja „Inicjatywa Pracownicza“ („Darbininkų Iniciatyva“) profesinė sąjunga iš Lenkijos. Pavedimus galima atlikti tiesiogiai į organizacijos banko sąskaitą:
Gavėjas: OZZ Inicjatywa Pracownicza
Bankas: Volkswagen Bank direct
Adresas: Rondo ONZ 1 00-124 Warszawa, woj. Mazowieckie, Polska
BIC/SWIFT kodas: INGBPLPW
IBAN: PL88 2130 0004 2001 0577 6570 0001
PASKIRTIS: G1PS Donation to the Workers Aid Convoy

Apie gautas pinigų sumas ir apie visus darbus, kuriuos atlieka 3-iasis pagalbos darbininkams konvojus, bus pranešta per šių organizacijų paskyras.

Daugiau apie pagalbos darbininkams konvojų

2022 m. nepriklausomos profesinės sąjungos iš Brazilijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Lietuvos ir Lenkijos organizavo dvejus Darbininkų pagalbos konvojus į Ukrainą. Buvo pristatytos techninės ir medicininės priemonės, kurių prašė profesinių sąjungų Kryvyj Rihe nariai: elektros generatorius, radijo imtuvus, pirmosios pagalbos rinkinius, miegmaišius, šiluminius drabužius, įrankius, žibintuvėlius, tvarsčius ir maistą. Kiekvieną konvojų lydėjo tarptautinės delegacijos, kurių nariai susitiko su Ukrainos bendražygiais, siekiant geriau suprasti padėtį ir sustiprinti tarpusavio bendradarbiavimą.

Kryvyj Rihas yra pasaulinės reikšmės geležies rūdos kasybos ir plieno perdirbimo centras. Šį miestą taip pat būtų galima pavadinti darbuotojų teisių gynybos tvirtove. Per visą istoriją, nepriklausomai nuo politinių sistemų (carinės Rusijos, Sovietų Sąjungos ir nepriklausomos Ukrainos), Kryvyj Riho darbininkai dalyvavo revoliucinėse ir socialinėse kovose. Nuo XX a. 9-ojo dešimtmečio mieste nuolat vyksta streikai ir protestai – paskutinis vyko 2021 m. 2023 m. birželį taip pat minimos 60-osios 1963 m. liaudies sukilimo, kai žmonės susirėmė su policija ir kariuomene, užėmė administracinius pastatus ir siekė kurti liaudies komitetus, metinės. Sukilimą nuslopino sovietų valdžia. Tai yra svarbi ir kol kas dar neišpopuliarinta vietos istorijos dalis.

Pastaruosius 15 mėnesių Kremlius vykdo plataus masto karą prieš Ukrainą. Rusijos raketos ir artilerijos sviediniai neša mirtį ir pragaištį. Atsakydama į tai, Ukrainos dirbantieji kovoja su ginklais rankose. Tuo tarpu Ukrainos valdžia naudojasi karu ir karo padėtimi, siekdama įgyvendinti vis daugiau darbuotojams žalingų bei socialiai kenksmingų reformų. Ukrainos valdžia skatina tarptautines bendroves investuoti Ukrainoje, žadėdama joms didelį pelną. Tokia politika Ukrainos žmones paverčia pigia darbo jėga, Ukrainos žemę – preke, o Ukrainos infrastruktūrą – viena didele laisvąja ekonomine zona.

Tuo pat metu tūkstančiai darbuotojų, įskaitant profesinių sąjungų narius, kovoja fronto linijose. Tai naujai nušviečia vaidmenį, kurį profsąjungos atlieka kare ir atliks rekonstruojant pokario šalį. Tai turės didelių pasekmių darbuotojams visoje Europoje ir už jos ribų, dėl to mūsų visų intersas yra padėti ukrainiečiams nugalėti įsiveržusią kariuomenę, išgyventi karą ir tęsti kovą už socialinį teisingumą.