Parvežant karą namo: mano patirtis su darbuotojų pagalbos konvojumi Ukrainoje

G1PS prisidėjo prie tarptautinio profesinių sąjungų humanitarinės pagalbos konvojaus. Dalinamės patirtimis iš vizito Ukrainoje.

4/26/20222 min read

Džiaugiamės, kad humanitarinė pagalba sėkmingai pasiekė Ukrainos profsąjungą Kryvyj Rihe. Dalinamės mūsų nario istoriją apie kelionę į Ukrainą vežant humanitarinę pagalbą ir dalyvaujant gegužės 1-osios renginyje Lvive.

„Parvežant karą namo: mano patirtis su darbuotojų pagalbos konvojumi Ukrainoje ir kvietimas padėti

Prieš kelias savaites su G1PS susisiekė profesinė sąjunga Lenkijoje OZZ Inicjatywa Pracownicza su kvietimu prisijungti prie darbuotojų pagalbos konvojaus, kuris išvyktų iš Varšuvos su tarptautiniu profsąjungų delegatų tinklu iš Brazilijos, Italijos, Prancūzijos, Austrijos, ir atvyktų į Lvivą, Ukrainą. Po šiek tiek suprantamos baimės ir dvejonių aš – G1PS narys, dirbantis kultūros lauke, prisijungiau prie konvojaus, palikdamas savo namus Vilniuje, kad susirinkčiau su bendražygiais iš Ukrainos socialinio judėjimo Соціальний рух (Sotsyalnyi Rukh) Lvove ir pristatyčiau 800 kg būtinųjų prekių Nepriklausomai metalo darbininkų ir kalnakasių profsąjungai Kryvyj Rih mieste (60 km nuo karo fronto).

Šis tarptautinis dirbančiųjų sąjungų tinklas finansavo ir koordinavo veiksmus tiekiant vaistus, pirmosios pagalbos rinkinius, sausą maistą, paruoštą kūdikių maistą, taip pat baterijas ir generatorius. Tai, ką patyriau Lvive mane transformavo, suteikė jėgų ir pribloškė. Pirmosiomis naktimis teko miegoti kaukiant bombų sirenoms, ir girdint tolimų (mūsų laimei) lėktuvų garsus, kartu su mūsų brangiais bendražygiais iš Sotsyalnyi Rukh. Antrą dieną nuvykome į sandėlį mieste, ir atlikome savo svarbiausią misiją – pristatėme prekes. Galiausiai Gegužės 1-ąją istoriniuose Kultūros rūmuose Lvive, kuriuos XX a. trečiajame dešimtmetyje pastatė ir finansavo patys darbuotojai, susitikome su Ukrainos profsąjungų nariais ir kairiaisiais aktyvistais bei aktyvistėmis. Asamblėjoje buvo dalijamasi mintimis apie darbuotojų padėtį, psichikos sveikatą ir apie tai, kaip karą patiria moterys. Taip pat buvo aptartos įvairios savitarpio pagalbos ir humanitarinės pagalbos pastangos, kurias visoje Ukrainoje vykdo profsąjungos ir socialiniai judėjimai. Kairiuoju požiūriu svarbi buvo dvipusė kritika tiek neoliberalios valstybės, kuri pasirodė esanti neveikli socialinės krizės akivaizdoje, tiek ir Tarptautinio Valiutos Fondo (TVF), kuris smaugia viešąjį sektorių ir taip stabdo pastangas pertvarkyti socialinę infrastruktūrą. Nepriteklius čia aiškiai juntamas. Mačiau, kaip vyrai iš paprastų pardavėjų gatvėje pirko sau uniformas.

Pabaigai – scena, kurios liudininku tapau eilineje autobusų stotelėje. Kareivis kartu su partnere ir vaiku verkė atsisveikindami. Vienai pusei išvykstat kovoti imperialistinio karo Rytuose, kitai pusei išvykstant į ekonominį karą Vakaruose — į kovą dėl išlikimo migracijoje. Kaip mūsų asamblėjoje išreiškė Magda, Amazon įmonės darbuotojų profsąjungos narė Lenkijoje: mūsų kieme vyksta ekonominis karas. Kaip darbuotojai esame pašaukti kilti į kovą kartu su savo bendražygiais ukrainiečiais ir kartu kautis už gyvenimą, kurį verta gyventi, tuo pačiu tęsiant tarptautines solidarumo pastangas remti ginkluotą darbuotojų pasipriešinimą kitame, ne taip toli esančiame kare.“

Kaip paremti

Jau planuojamas naujas pagalbos konvojus kitam mėnesiui. Tarptautinis darbuotojų solidarumo ir kovų tinklas ( @International Labour Network of Solidarity and Struggles – ILNSS) finansuos pagalbos, kuri bus įsigyta pagal Ukrainos darbininkų klasės poreikius, logistiką.

Pervedimus galima atlikti į:
Ogolnopolski Zwiazek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza Koscielna g. 4, 60-538 Poznan „Volkswagen“ bank directed
Kodas BIC/SWIFT: INGBPLPW IBAN
PL88 2130 0004 2001 0577 6570 0001
Bus pranešta apie surinktą sumą, ir apie visas veiklas, atliktas dirbančiųjų pagalbos konvojaus.