Už teisę atsikvėpti!

Šiais metais Gegužės 1-ąją minėsime penkių metų jubiliejų! Kviečiame paminėti Tarptautinę darbo dieną Kaune atkreipiant dėmesį į perdegimą - tiek žmonių, tiek ir žemės. Kviečiame jungtis į eitynes, o taip pat pasisakyti šia tema!

KAUNAS G1PS

4/20/20231 min read

Šiais metais Tarptautinę darbo dieną kviečiame paminėti Kaune. Profesinės sąjungos kviečia į eitynes Laisvės alėjoje, skirtas atkreipti dėmesį į perdegimą ir poreikį atsikvėpti.

Ar esate pasvajoję apie trumpą karantino sugrįžimą, kad tik galėtumėte atsikvėpti nuo darbų? Ar sekmadienio vakarą pagalvojate, kad jūsų kūnas reikalauja dar vienos dienos poilsio? Ar vis atidedate ateičiai savo idėjas ir kūrybinius projektus, nes šiandien darbas suėdė visą energiją?

Nuovargis ir perdegimas yra auganti problema Lietuvoje. Pasikartoja savižudybės medicinos darbuotojų tarpe. Paštininkai miestuose vis dar dirba šešias dienas per savaitę. Dažna pamainos trukmė prekybos centre, restorane ar fabrike trunka 12 val.

Nuo įtampos dega ne tik žmonių sveikata, bet ir mūsų planeta. Žemė kaista nuo skubėjimo – greito ir pigaus vartojimo, išspjaunančio CO2 dūmus į atmosferą ir kalnus šiukšlių į sąvartynus. Greitos ir pigios statybos miestuose naikina žaliąsias zonas.

Įkvėpti gryno oro ir turėti laiko sau turi būti kiekvieno žmogaus teisė, o ne privilegija! Prieš šimtą metų žmonės kovojo už teisę į aštuonių valandų darbo dieną. Šiandien turime apginti šias teises ir siekti visuotinai trumpinti darbo savaitę, paliekant tą patį atlyginimą.

O nuo ko atsikvėpti norite jūs? Kviečiame paminėti Tarptautinę darbo dieną ir dalyvauti eisenoje. Eisenos pradžia – 12 val. prie Soboro, o pabaiga – Miesto sode.

Junkitės prie facebook renginio: https://fb.me/e/2ODTTFdJz