Kviečiame kurti nepriklausomą profesinę sąjungą Barboroje!

Kas mes esame?

Esame grupė UAB Barbora kurjerių ir surinkėjų, kurie siekia įkurti profesinę sąjungą. Šią iniciatyvą pradėjome 2023 gruodį, kai nepatenkinti nauja apmokėjimo sistema nusprendėme pasirašyti kolektyvinį kreipimąsi įmonės vadovams.

Atlyginimų sistema kol kas nebuvo pakeista, tačiau neužilgo įmonė paskelbė apie atlyginimų kėlimą! Iki tol Barbora nė karto nėra kėlusi atlyginimų be darbo krūvio didinimo, tad laikome tai savo pergale.

Džiaugdamiesi šiuo minimaliu, bet teigiamu pokyčiu, norime  tęsti pradėtus darbus ir kviečiame kolegas bei koleges kurti savo profesinę sąjungą!

Ko siekiame?

Mūsų tikslas yra pasirašyti kolektyvinę sutartį, kurioje būtų numatyta:

  • Aiški ir lengvai suprantama atlyginimų apmokėjimo sistema

  • Įmonės atsakomybė dalintis pelnu su darbuotojais ir gerinti darbo sąlygas, indeksuoti atlyginimus pagal infliacijos lygį

  • Puoselėti įmonės kultūrą, kurioje nebijotume kelti mums aktualius klausimus, siekti darbuotojų įtraukimo priimant svarbius, mūsų darbo sąlygas liečiančius klausimus

Kaip prisijungti?

Prie šios iniciatyvos prisijungti galite užpildžius narystės anketą. Gavus narystės užklausą, su jumis susisieks G1PS atstovas ir atsakys į visus rūpimus klausimus bei atsiųs patvirtinimo laišką.

Norint pasikonsultuoti apie savo teises darbe arba pasidomėti apie šią iniciatyvą kreipikitės:
g1ps@g1ps.lt
Koordinatorius Jurgis Valiukevičius
+370 651 57550

Kontaktai

Dažnai užduodami klausimai

Kodėl reikia profesinės sąjungos?

Barboroje jau kelis metus veikė darbo taryba. Tačiau darbo taryba neturi tokių teisių ir garantijų kaip profesinė sąjunga.

Profesinė sąjunga gali derėtis su darbdaviu dėl kolektyvinės sutarties, atstovauti darbuotojus individualiuose ginčuose, o taip pat, esant poreikiui, organizuoti kolektyvinius veiksmus, kaip pavyzdžiui, streiką ar piketą.

Profesinė sąjunga veikia nepriklausomai nuo darbdavio - darbuotojai patys renka savo atstovus ir sprendžia, kaip ji turi veikti.

Barboroje jau įkurta profesinė sąjunga - ar tai ta pati organizacija?

Neseniai Barboroje buvo įkurta profesinė sąjunga, bet ją inicijavo ir įkūrė administracijos darbuotojos.

Mūsų nuomone, įmonės administracija negali tinkamai atstovauti kurjerių ir surinkėjų. Baiminamės, kad ši profsąjunga ir jos pasirašoma kolektyvinė sutartis verčiau pablogins mūsų darbo sąlygas. Taip nutiko Maximos darbuotojams (plačiau apie tai skaitykite straipsnyje).

Ar apie mano narystę profesinėje sąjungoje sužinos darbdavys?

Narystė profesinėje sąjungoje yra konfidenciali asmeninė informacija, kurios be jūsų sutikimo niekas negali atskleisti. Apie jūsų narystę darbdaviui nebus pranešta nebent jūs pats/pati norėsite atskleisti šią informaciją.

Kas yra G1PS?

Gegužės 1-osios profesinė sąjunga (G1PS) yra nepriklausoma organizacija, ji sukaupusi ilgametę patirtį ir padeda darbuotojams įvairiose Lietuvos įmonėse steigti savo organizacijas, aktyviai gina ir saugo darbuotojų teises.

Ši organizacija padeda mums finansiškai ir organizaciškai, konsultuoja teisiniais klausimais, o esant reikalui, šios organizacijos teisininkė be papildomų mokesčių atstovaus mus darbo ginčuose.

Ar reikia mokėti nario mokestį?

G1PS nariai moka 1% mėnesinį nario mokestį nuo uždirbamų pinigų į rankas (jeigu uždirbate 1000 eurų į rankas, mokate 10 eurų/mėn.). Tačiau jeigu jums per brangu mokėti 1%, galite nusistatyti minimalų 5 eurų mėnesinį mokestį arba paprašyti atleisti nuo mokesčio, iki kol jūsų finansinė padėtis pagerės.

Iš šių pinigų finansuojame teisininko išlaidas ir kitas profesinės sąjungos veiklas.

Ką turėsiu daryti prisijungus?

Priklausomai nuo jūsų noro, galėsite aktyviau įsitraukti į organizacijos būrimą arba prisidėti pasyviai.

Šiuo metu pirmasis tikslas - surinkti bent 20 darbuotojų. Tokį narių skaičių numato Lietuvos profesinių sąjungų įstatymas. Tai leis įkurti profesinę sąjungą įmonės lygmeniu.

Po to seks profesinės sąjungos atstovų rinkimas - deleguosime tarybos narius ir pirmininką(-ę). Kviesime jus pagalvoti ir pasiūlyti žmones, kas iš jūsų kolektyvo tinkamiausiai atstovautų jūsų interesus.

Atlikus šiuos veiksmus, turėsime teisę pradėti kolektyvines derybas ir skatinti mūsų kolegų bei kolegių įsitraukimą.

Jeigu nepatiks organizacija, ar galėsiu iš jos išstoti arba nemokėti mokesčio?

Nario mokesčio mokėjimas ir dalyvavimas profesinėje sąjungoje yra visiškai savanoriški. Profesinė sąjunga nėra anstolių kontora ir ji negali iš jūsų išsireikalauti jokio mokesčio - visi profsąjungos nariai perveda pinigus savo iniciatyva savanoriškai.

Jeigu norėsite išeiti iš organizacijos, tiesiog parašysite laišką ir paprašysite jus išbraukti iš sąrašų.

Norint pasikonsultuoti dėl savo teisių darbe arba pasidomėti apie šią iniciatyvą kreipikitės:

g1ps@g1ps.lt

Koordinatorius Jurgis Valiukevičius
+370 651 57550